Home Over Contact
Nieuws Agenda Vlekkenplan Wijkplan Service
BrabantWonen Zayaz Gemeente BBS OBB Buurtkrant Copernikkel
Boschveld Beweegt| Den Bosch |Bossche Pas komt eraan

Bossche Pas komt eraan
12-Jan-2026

Leestijd 2 minuten

BosschePas1.jpg title =
Op 15 januari 2026 wordt de Bossche gelanceerd
Fotograaf: © Persfoto - Bron: Gemeente


Het heeft wat voeten in de aarde gehad, maar op 15 januari zal de Bossche Pas dan worden gepresenteerd. Met deze pas kunnen inwoners van Den Bosch, al dan niet met korting, deelnemen aan activiteiten in de stad zoals op het gebied van recreatie, horeca en sport. Het geldt alleen bij activiteiten, verenigingen en winkels die zich hebben aangesloten bij deze pas. Op dit moment zijn er 75 verschillende acties met de Bossche Pas mogelijk.

Op 15 januari zal de introductie met een soort roadshow door de stad trekken. Dat begint om 09.00 in Rosmalen en via de dorpen en wijken zal deze eindigen op de Markt. De pas is voor iedereen voor € 45 te koop, maar vanwege de introductie zullen 1111 passen gratis worden weggegeven. Hoe dat gaat gebeuren, wordt 15 januari bekend gemaakt. Tot 1 april zijn met 10% korting te koop. In de loop van het jaar zullen er diverse acties zijn.

Inwoners met een laag inkomen die bekend zijn bij de gemeente krijgen de pas sowieso gratis. Er wordt een tegoed op geplaatst dat overeenkomt met toeslag die men krijgt, bijvoorbeeld als bijzonder bijstand speciale activiteiten. De pas is ook digitaal en online kan altijd bekeken worden hoe hoog het tegoed is. Daarvoor moet wel een account worden aangemaakt. De tegoeden moeten wel voor 31 december worden opgemaakt, anders vervallen ze. De tegoeden zijn niet met terugwerkende kracht te gebruiken, dus alleen als men een pas heeft gekregen of aangeschaft.

De gemeente werkt samen met BS&F, een bedrijf dat veel ervaring heeft met stadspassen in andere gemeenten zoals Dordrecht, Rotterdam en Utrecht. Dankzij hun kennis en jarenlange ervaring zorgen we ervoor dat de Bossche Pas vanaf de start gebruiksvriendelijk is en goed en veilig werkt. Daarnaast is er een samenwerking met Den Bosch Partners. Zij zorgen ervoor dat er leuke acties op de Bossche Pas staan en houden partners en inwoners hiervan op de hoogte.
Er is een aparte website: https://bosschepas.nl/ waar men meer informatie kan vinden en welke organisaties er meedoen. De verwachting is dat in de loop van het jaar meer partijen gaan meedoen.



Auteur: Alfred Heeroma